Puchar Kaszub: XVIII Mistrzostwa Kartuz na Złotej Górze z udziałem ponad 70 żeglarzy

21 i 22 września, znane jezioro Brodno Wielkie w Złotej Górze, stało się areną rywalizacji X Żeglarskiego Pucharu Kaszub, który towarzyszył XVIII Mistrzostwom Kartuz. W zawodach wzięło udział ponad 70 żeglarzy.

Sukces w grupie C klasy Optimist odniosła Vivienne Jankowska, która reprezentowała UKS Navigo Sopot. Drugie miejsce zdobyła Weronika Starostecka z UKS Tolkmicko, a trzecie miejsce przypadło Julii Bączek-Gruchała, również z UKS Navigo Sopot. Łącznie w tej grupie wystartowało 43 żeglarzy.

Z kolei w grupie D triumfował Hubert Trzciński, reprezentant AZS AWFiS Gdańsk. Tuż za nim uplasowały się Matylda Woyda z UKS Navigo Sopot oraz Zuzanna Dutkowska, także reprezentująca AZS AWFiS Gdańsk. W tej grupie rywalizowało 24 żeglarzy.

W kategorii Open zwyciężyła załoga rodzinna składająca się z Karola, Anny i Syriusza Baranowskich z UKŻ Lamelka Kartuzy. Drugie miejsce przypadło załodze w składzie: Dominik Hirsz, Nikodem Łaszewski i Daria Halman, również z UKŻ Lamelka Kartuzy. Podium uzupełniła załoga w składzie: Jan Romańczuk, Filip Lewków, Julia Lewków, Jędrzej Nowierski i Maciej Włodek, także z UKŻ Lamelka Kartuzy.